Savdski kralj sokolskega kralja Abdul Aziza podira nove Guinnessove rekorde

0a1a-27
0a1a-27

Sokolarski festival kralja Abdula Aziza je bil razglašen za največji turnir v sokolskih dirkah na svetu, na katerem je sodelovalo rekordnih 1723 sokolov, ki so tekmovali 10 dni (25. januar – 3. februar), poroča Guinnessova knjiga rekordov.

»V čast mi je obiskovati tekmovanja SFC, na katerih je sodelovalo 1,723 sokolov, nova kategorija, ki je bila zabeležena po mednarodnih standardih,« je dejal Jamesi.

»Priznani standardi navajajo, da ne sme biti nevarnosti za življenje in da morajo biti vsi sodelujoči sokoli v dobri formi. Po prejemu točne številke od statističnega oddelka lahko potrdim, da je bil SFC uradno registriran v GBR s 1723 sokoli, kot največji turnir sokolov na svetu tukaj v Riadu 3. februarja 2019,« je dodala.

SFC je organiziral tekmovanje Al Melwah na 400 metrov, ki je vključevalo kroge za savdske sokolarje in mednarodne kroge, medtem ko je bilo v nedeljo izvedenih 13 krogov pokala, na katerih so izbrali 39 zmagovalcev. Zmagovalci vsakega kroga bodo prejeli 500,000 SR, drugo in tretje mesto pa 200,000 SR oziroma 100,000 SR.