Kliknite tukaj, če želite prikazati SVOJE pasice na tej strani in plačati samo za uspeh

Hitre novice

Potovalne vroče točke, zlasti za starejše

Če ste starejši od 60 let, verjetno pripravljate ali uživate v potovalnem seznamu. To je tisti čas življenja, da se upokojite, upočasnite podgane dirke in uživate v obisku novih krajev.

Raziskava, ki jo je opravila Aging In Place, sestavlja seznam držav OECD ter največjih in najbolj obiskanih mest v ZDA. Nato so vsako destinacijo razvrstili glede na primernost za starejše potnike, pri čemer so si ogledali povezave javnega prevoza, možnosti za oglede, vreme in hotele.

10 najboljših držav za počitnice za upokojence:

UvrstitevDržavaŠtevilo umetniških galerijŠtevilo znamenitostiPovprečna letna količina padavin (mm)Investicija v javni prevoz% hotelov z dostopom za invalideOcena potovanja ob upokojitvi/10
1Združene države Amerike6,996256,915715$ 116.3b46.859.14
2Avstralija1,15038,889534$ 21.7b50.899.04
3Kanada1,31938,926537$ 9.8b38.058.49
4Italija1,290129,659832$ 10.6b44.78.08
5Španija47356,824636$ 6.2b507.83
6Nemčija52842,418700$ 27.2b37.047.68
7Anglija2,09683,2391,220$ 25.2b36.737.68
8Francija98578,254867$ 23.7b43.457.58
9Japonska2,340113,1651,668$ 45.9b21.96.82
10Turčija38714,765593$ 8.7b26.696.57

Za starejše so ZDA najboljša država za potovanje z oceno 9.14 od 10 glede na vse dejavnike, ki smo si jih ogledali. Združene države imajo več umetniških galerij, območij narave in divjih živali ter znamenitosti kot katera koli druga država na našem seznamu, kar daje neskončne možnosti za stvari, ki jih lahko počnete med počitnicami.

 46.85 % hotelov v Združenih državah je na Tripadvisorju označenih kot dostopnih za invalidske vozičke. Od vseh držav, ki smo si jih ogledali, imata le Španija in Avstralija višji odstotek dostopnih hotelov. Za upokojence to pomeni bolj dostopne prhe, kopalne kadi in večje hotelske sobe, da se prilagodijo omejitvam mobilnosti.

Avstralija se uvršča na drugo mesto – z oceno 9.04 od 10 za potovanja upokojencev glede na merila, ki smo si jih ogledali. Avstralija ima od vseh držav na našem seznamu najvišji odstotek hotelov, dostopnih za invalidske vozičke, in sicer 50.89 %, in najmanjšo količino povprečne letne količine padavin.

Kanada je na tretjem mestu z oceno 8.49 od 10 po vseh kriterijih. S povprečno 537 mm padavin na leto je Kanada ena najbolj suhih destinacij na našem seznamu, kar vam daje najboljše možnosti za počitnice brez dežja.

Raziskava podrobno opisuje tudi najboljše mestne potovalne destinacije v ZDA:

UvrstitevmestoŠtevilo umetniških galerijŠtevilo znamenitostiPovprečna letna količina padavin (mm)% ljudi, ki uporabljajo javni prevoz% hotelov z dostopom za invalideOcena potovanja ob upokojitvi/10
1Las Vegas502,3281063.256.917.95
2San Francisco712,31258131.636.747.73
3Chicago722,3951,03826.245.387.35
4Los Angeles572,6453628.223.466.97
5NY2165,5431,25852.844.366.45
6Tucson517672692.941.876.41
7Austin331,1369212.955.566.33
7Seattle541,33299920.532.026.33
9Orlando171,5111,3072.975.286.07
9Portland371,1561,11111.447.866.07
11Albuquerque405272251.759.795.94

Las Vegas je na prvem mestu kot najboljše mesto za upokojene počitnike – z oceno 7.95 od 10. Kljub slovesu vrhunskega igrišča za nočno življenje in igralnice ima Sin City neskončne možnosti za starejše popotnike. Las Vegas je dom več umetniških galerij, območij narave in divjih živali ter znamenitosti kot večina drugih mest na našem seznamu.

San Francisco je na drugem mestu z oceno 7.73 od 10. San Francisco ima več umetniških galerij ter območij narave in divjih živali kot večina mest, ki smo si jih ogledali, kar ponuja neskončne možnosti za oglede in raziskovanje naravnih lepot mesta.

Chicago je na tretjem mestu z oceno 7.35 od 10. Z več umetniškimi galerijami in znamenitostmi kot večina mest, ki smo si jih ogledali, je Chicago eno najboljših mest, ki smo si jih ogledali za oglede in kulturo. Chicago ima tudi enega izmed najbolj uporabljenih sistemov javnega prevoza od vseh mest v ZDA, ki smo si jih ogledali, saj se 26.2 odstotka vseh potnikov odloča za potovanje z avtobusom, železnico ali javnim prevozom.

Sorodne novice

O avtorju

urednik

Glavna urednica za eTurboNew je Linda Hohnholz. Sedež ima v sedežu eTN v Honoluluju na Havajih.

Pustite komentar

Delite z ...