Zadnje novice o potovanjih Poslovno potovanje destinacija Zdravje Gostinska industrija Hoteli in letovišča Novice Obnova Resorts Odgovorni Varnost Nakupovalna Trajnostno Tehnologija Turizem Prevoz Potovalne novice ZDA

Najbolj in najmanj trajnostne potovalne destinacije v ZDA

Najbolj in najmanj trajnostne potovalne destinacije v ZDA
Najbolj in najmanj trajnostne potovalne destinacije v ZDA
Napisal Harry Johnson

Mesta po vsem svetu se zdaj po svojih najboljših močeh borijo proti globalnim podnebnim spremembam in so bolj trajnostna

Ker se popotniki vse bolj zavedajo vpliva, ki bi ga lahko imeli na planet, se mesta trudijo, da bi bila bolj trajnostna.

Mesta po vsem svetu zdaj dajejo svoj delež, ko gre za boj proti podnebnim spremembam, tako da uporabljajo več obnovljive energije ali spodbujajo prebivalce in obiskovalce k uporabi javnega prevoza, kolesarjenja in hoje.

Katere so torej najbolj trajnostne destinacije v ZDA?

Da bi ugotovili, so strokovnjaki iz potovalne industrije analizirali nekatera najbolj obiskana mesta v Ameriki glede na vrsto trajnostnih dejavnikov.

Top 10 najbolj trajnostnih mest v ZDA 

WTM London 2022 bo potekal od 7. do 9. novembra 2022. Registriraj se zdaj!

Uvrstitevmesto% trajnostnih hotelov% ljudi, ki hodijo, kolesarijo ali uporabljajo javni prevoz na deloObnovljiva energija kot % celotne porabePovprečna letna onesnaženost zraka (μg/m³)Umetna svetlost (μcd/m2)Ogljični odtis na osebo  (t CO2)Kilometri kolesarskih potiStopnja zastojevRezultat  / 10
1Portland9.00%33.2%43.1%7.06,59016.75.3120%7.50
2Seattle9.19%44.8%38.4%6.08,24017.312.1923%7.29
3New York City14.33%71.6%12.9%10.011,70017.1124.1935%6.50
4Minneapolis4.40%30.4%15.6%11.48,78021.841.7010%6.46
4Denver5.15%21.9%11.3%9.85,25019.49.0018%6.46
6Boston7.45%54.1%6.8%8.08,34019.05.3119%6.17
7Salt Lake City3.01%20.4%7.0%9.14,67015.51.5915%6.04
8Buffalo5.88%20.7%12.9%9.36,14019.80.0713%6.00
9San Jose3.64%11.3%16.4%8.55,22017.50.4019%5.67
9Austin2.41%15.9%7.5%10.77,48015.019.1020%5.67

1. Portland, Oregon

Na prvem mestu je Portland v Oregonu, ki je znan po tem, da je napredno mesto, zato je logično, da bi bila trajnost tukaj pomembna.

Država Oregon ima najvišjo stopnjo porabe obnovljive energije med vsemi na našem seznamu (43.1 %) in ima tudi visoko oceno zaradi nizke svetlobne onesnaženosti (6,590 μcd/m2) in števila trajnostnih hotelov (9 % vseh hotelov).

Portland se redno uvršča visoko na sezname najbolj zelenih mest v Ameriki in je bil eden prvih, ki je predstavil celovit načrt za boj proti emisijam CO2.

2. Seattle, Washington

Nedaleč od Portlanda je drugouvrščeno mesto Seattle v Washingtonu. Mesto je znano po tem, da je tehnološko središče in je doživelo hitro rast prebivalstva, a je bilo tudi prvo, ki se je zavezalo, da bo postalo podnebno nevtralno, in sicer že leta 2010.

Tako kot Portland ima tudi Seattle visoko oceno za uporabo obnovljive energije (38.4 %), pa tudi za povprečno onesnaženost zraka (6 μg/m³), ljudi, ki hodijo ali uporabljajo javni prevoz (44.8 %) in trajnostne hotele (9.19 %).

Seattle se močno zanaša na vodno energijo in uporablja le fosilna goriva za zelo majhen odstotek električne energije.

3. New York City, New York

Kljub temu, da je New York eno največjih in najbolj prometnih mest na svetu, zaseda tretje mesto.

NYC je bil mesto z najboljšimi rezultati ne zaradi enega, ne dveh, ampak treh dejavnikov: trajnostnih hotelov, ljudi, ki hodijo ali uporabljajo javni prevoz, in dolžine kolesarskih poti.

Sama velikost velikega jabolka ga je prisilila, da se je spopadla s svojim ogljičnim odtisom, vlaganjem v celovito omrežje javnega prevoza, gradnjo zelenih poslovnih stavb in zavezo, da bo drastično zmanjšala emisije.

Raziskava je razkrila tudi najmanj trajnostna mesta v ZDA

Uvrstitevmesto% trajnostnih hotelov% ljudi, ki hodijo, kolesarijo ali uporabljajo javni prevoz na deloObnovljiva energija kot % celotne porabePovprečna letna onesnaženost zraka (μg/m³)Umetna svetlost (μcd/m2)Ogljični odtis na osebo  (t CO2)Kilometri kolesarskih potiStopnja zastojevRezultat  / 10
1Nashville2.20%11.1%8.8%14.38,78017.60.6019%3.46
2Columbus5.14%11.2%4.4%13.610,00019.81.4013%3.67
3Dallas1.96%11.0%7.5%11.812,50016.52.9017%3.79
3Houston2.14%10.1%7.5%11.112,30014.60.7520%3.79
5Indianapolis2.01%7.7%6.7%12.49,62020.613.7512%3.87
6Philadelphia3.82%39.7%6.1%11.512,20019.54.9622%3.92
7Chicago5.44%41.6%7.3%13.417,90021.127.2924%4.04
8Baltimore6.20%29.3%5.9%11.513,40020.21.0015%4.13
9Tampa2.82%12.5%7.2%9.210,70015.30.7021%4.17
10Cincinnati4.13%17.9%4.4%11.77,53022.62.2014%4.21

1. Nashville, Tennessee

Na dnu lestvice je Nashville, Tennessee, eno najhitreje rastočih mest v državi. 

Nashville je mesto z najnižjimi ocenami, ko gre za onesnaženost zraka (14.3 μg/m³), slabo pa ima tudi infrastrukturo kolesarskih poti, saj ima le 0.6 milje zaščitenih poti.

2. Columbus, Ohio

Drugo mesto z najnižjo oceno je Columbus, najbolj naseljeno mesto v zvezni državi Ohio.

Ohio ima zelo nizko stopnjo porabe obnovljive energije (4.4 %), mesto Columbus pa ima visoko stopnjo onesnaženosti zraka, 13.6 μg/m³.

Visoko raven onesnaženosti na tem območju v veliki meri povzročajo elektrarna McCracken na državni univerzi Ohio, odlagališče, ki ga upravlja Urad za trdne odpadke v osrednjem Ohiu (SWACO) in pivovarna Anheuser-Busch Columbus.

3. Houston in Dallas, Teksas

Dve teksaški mesti sta izenačeni na tretjem mestu, Houston in Dallas. Oba sta med največjimi v državi in ​​oba sta dosegla slabe rezultate glede uporabe javnega prevoza in ravni onesnaženosti zraka.

Obe sta zelo zaposleni mesti, pri čemer ima Houston eno najvišjih ravni uporabe avtomobilov v državi, medtem ko je Dallas tudi glavno prometno središče s številnimi avtocestami, ki se zbližujejo v mestu, ki je tudi dom večjega pristanišča in eno najbolj obremenjenih na svetu. letališča.

Destinacija z najbolj trajnostnimi hoteli

New York City, New York – 14.33 %

Bivanje v trajnostnem hotelu lahko pomaga nekoliko izravnati učinke, ki jih imajo potovanja, saj se trudijo zmanjšati porabo energije na minimum.

Mesto, ki ima najvišji odstotek nepremičnin, ki jih Booking.com označi kot trajnostne, je New York s 14.33 %.

Destinacija z največjo uporabo javnega prevoza

New York City, New York – 71.6 % ljudi hodi, kolesari ali uporablja javni prevoz na delo

Uporaba javnega prevoza, hoja ali kolesarjenje je odličen način za zmanjšanje ogljičnega odtisa, mesto, kjer je uporaba avtomobila najnižja, pa je New York.

Tukaj 71.6 % ljudi uporablja nekaj drugega kot avto, da pridejo na delo (ali delajo od doma), pri čemer ima mesto največji sistem hitrega prevoza z enim operaterjem na svetu, ki zagotavlja 24/7 storitev za 472 železniških postaj.

Destinacija z največjo porabo obnovljive energije

Portland, Oregon – 43.1 % porabe energije iz obnovljivih virov

Na žalost so podatki o obnovljivih virih energije na voljo le na državni ravni in ne na ravni mesta, vendar je država, kjer obnovljiva energija predstavlja največji delež porabe, Oregon, in sicer 43.1 %.

Oskrbo z električno energijo v Oregonu prevladuje hidroelektrična energija z več kot 80 obnovljivimi hidroenergetskimi objekti v državi. 

Destinacija z najmanjšo onesnaženostjo zraka

Tucson, Arizona – 4.8 μg/m³ letno onesnaženost zraka

Onesnaženost zraka je resen problem v mnogih mestih po državi, vendar je destinacija z najčistejšim zrakom Tucson v Arizoni.

Tucson, ki se nahaja v puščavi Arizone, je drugo največje mesto v državi, vendar v povprečju znaša le 4.8 μg/m³ na leto.

Destinacija z najmanjšo svetlobno onesnaženostjo

Tucson, Arizona – 3,530 μcd/m2 umetna svetlost

Svetlobno onesnaževanje je oblika onesnaženja, ki se ji morda posveča manj pozornosti, saj ne samo, da odvzame čudovito nočno nebo, ampak tudi nekaterim vrstam oteži preživetje, ko jih prizadene toliko umetne svetlobe.

Tucson je spet na vrhu, saj je mesto že leta 1972 uvedlo odloke o temnem nebu za omejevanje ravni svetlobnega onesnaženja.

Destinacije z najnižjim ogljičnim odtisom

Houston, Teksas in Los Angeles, Kalifornija – 14.6 t CO2 na osebo

O avtorju

Harry Johnson

Harry Johnson je bil urednik nalog za eTurboNews za več kot 20 let. Živi v Honoluluju na Havajih in je po rodu iz Evrope. Uživa v pisanju in poročanju o novicah.

Prijavi se
Obvestite
gost
0 Komentarji
Vgrajene povratne informacije
Oglejte si vse komentarje
0
Prosim, prosim, komentirajte.x
Delite z ...