Charleston je najbolj prijazno mesto v Ameriki

New York, NY (10. september 2008) – Travel + Leisure in Headline News danes objavljajo rezultate raziskave America's Favorite Cities iz leta 2008, ki razkriva mnenja popotnikov o 25 mestih po vsej Evropi.

New York, NY (10. september 2008) – Travel + Leisure in Headline News danes objavljajo rezultate raziskave America's Favorite Cities 2008, ki razkriva mnenja popotnikov o 25 mestih po vsej državi. Več kot 125,000 ljudi je ocenilo ameriška mesta v 45 različnih kategorijah, ki zajemajo vse, od privlačnosti ljudi do kakovosti hrane in kulinarike.

Rezultati, ki so bili danes zjutraj objavljeni na naslovu Morning Express z Robinom Meadeom, so zdaj dostopni na www.travelandleisure.com/afc in bodo predstavljeni v oktobrski številki revije Travel + Leisure na kioščih 23. septembra. Pojavili se bodo tudi rezultati na najvišjih mestih. na www.cnn.com/robin.

ANKETA O NAJLJUBŠIH AMERIČKIH GRADIH 2008 – POUDARKI MEST

Austin je dobil visoke ocene za ljudi: njegovi prebivalci so bili na drugem mestu po prijaznosti in atletizmu ter na tretjem po inteligenci in privlačnosti. Mesto ima tudi odlične skupine in glasbo v živo (št. 2) in živahno sceno za samce/bare (št. 4).

Prebivalci Charlestona so najbolj prijazni ljudje v Ameriki. Mesto si je prislužilo drugo mesto za svoje omembe vredne soseske, starinske trgovine, bolšje trge ter mir in tišino. Številnim popotnikom je klubska scena (št. 24) razočarala.

Honolulu je bil izbran za prvo mesto za romantičen pobeg, sproščujoč umik in aktivne/pustolovske počitnice. Prvo mesto je doseglo tudi mestno vreme.
New York je letos prejel največ ocen št. 1, saj je dobil najboljše ocene za nakupovanje, klasično glasbo in gledališče, elegantne in raznolike prebivalce, ljudi, ki gledajo, ter obzorja in poglede. Mesto se je uvrstilo na zadnje mesto po miru in tišini ter dostopnosti.

Portland v Oregonu je bil na prvem mestu za javni prevoz in prijaznost do pešcev, varnost, čistočo, javne parke in okoljsko ozaveščenost. Njena edina ocena v spodnjih petih je bila za luksuzne butike (št. 1).
Visoke ocene San Francisca so bile za njegove pomembne soseske (št. 1), lokalne butike (št. 2), specializirane trgovine in kmečke tržnice (št. 3), kavarne in kavarne (št. 3) ter ciljne restavracije (št. 3). ). Dostopnost (št. 23) je bila njena najnižja uvrstitev.

Santa Fe je najboljši cilj za mir in tišino in ima odlične nakupovalne galerije (št. 2) in lokalne butike (št. 4). Jugozahodno mesto je končalo na zadnjem mestu v vseh kategorijah nočnega življenja.

ANKETA O NAJLJUBŠIH AMERIŠKIH GRADIH 2008 – POUDARKI V KATEGORIJAH

NAJPRIJAZNEJŠI LJUDJE
1. Charleston
2. Austin
3. Minneapolis/St. Paul

1. Seattle
2. Minneapolis/St. Paul

3. Portland, Oregon

25 mest, vključenih v raziskavo, so: Atlanta; Austin; Boston; Charleston; Chicago; Dallas/Fort Worth; Denver; Honolulu; Las Vegas; Los Angeles; Miami; Minneapolis/St. Paul; Nashville; New Orleans; New York; Orlando; Philadelphia; Phoenix/Scottsdale; Portland, Oregon; San Antonio; San Diego; San Francisco; Santa Fe; Seattle; in Washington, DC Če si želite ogledati, kako se je posamezno mesto uvrstilo v vsako kategorijo in kako se mesta med seboj primerjajo, obiščite www.travelandleisure.com/afc.

Metodologija raziskave AFC 2008:
Spletna anketa se je pojavila na travelandleisure.com in je bila dostopna prek cnn.com od 7. marca 2008 do 15. junija 2008. Anketiranci so morali oceniti svojo izbiro enega ali več mest (med 25 predhodno izbranimi mesti) v 45 različnih tematskih kategorijah . Anketirance so prosili, da ugotovijo, ali so prebivalci posameznega mesta, ki so ga ocenili. Odzive je zbral in tabelariziral www.travelandleisure.com.

Še ena priložnost za glasovanje!
Od danes naprej obstaja še ena zadnja kategorija za glasovanje: skupno ameriško najljubše mesto. www.travelandleisure.com/afc gosti štiritedensko tekmovanje v slogu turnirjev, v katerem se 25 mest sooči drug proti drugemu. Vsak teden bodo mesta izločena in začel se bo nov krog glasovanja, ki bo dosegel vrhunec z imenovanjem Ameriškega najljubšega mesta 2008.