Kliknite tukaj, če želite prikazati SVOJE pasice na tej strani in plačati samo za uspeh

Adventure Belgija Zadnje novice o potovanjih Poslovno potovanje Kulinarična Kultura Češka destinacija Grčija Gostinska industrija Hoteli in letovišča Irska Italija Luksuzni Glasba Nizozemska Novice Portugalska Železniška potovanja Resorts Odgovorni Varnost Škotske novice Nakupovalna Tematski parki Turizem Prevoz Potovalne novice Trendi ZDA

Honolulu edino ameriško mesto med 10 najboljšimi počitniškimi destinacijami na svetu

Honolulu edino ameriško mesto med 10 najboljšimi počitniškimi destinacijami na svetu
Honolulu edino ameriško mesto med 10 najboljšimi počitniškimi destinacijami na svetu
Napisal Harry Johnson

Vsi imamo svoje potovalne sezname, vendar je skoraj nemogoče potovati na vsako od spektakularnih destinacij, ki jih ponuja svet.

Da bi nekoliko zožili področje, so potovalni strokovnjaki preučili, katera mesta so najbolj ocenjena, ko gre za hotele, restavracije, nočne izlete in stvari za početi.

Katere so torej po mnenju popotnikov najvišje ocenjene destinacije?

Top 10 najbolj ocenjenih svetovnih počitniških destinacij

UvrstitevmestoDržavaHoteli s petimi zvezdicami (%)Michelinove restavracije (%)Nočno življenje s petimi zvezdicami (%)Kaj početi s petimi zvezdicami (%) Skupaj najbolje ocenjeno (%)
1AthensGrčija11.8%0.6%33.6%44.1%19.7%
2LizbonaPortugalska3.7%0.6%23.6%40.0%15.8%
3FlorenceItalija6.5%1.2%14.5%38.6%15.6%
4EdinburghAnglija2.8%1.2%15.1%35.1%14.1%
5HonoluluZdružene države Amerike1.6%0.0%13.2%32.0%13.7%
6RhodesGrčija7.4%0.0%37.2%39.8%13.7%
7DublinRepublika Irska1.8%1.5%16.0%31.3%13.0%
8BenetkeItalija4.7%2.2%12.2%27.0%12.9%
9PragaČeška3.6%0.5%19.7%30.0%11.5%
10AmsterdamNizozemska1.7%1.7%15.1%27.2%11.1%

Najvišje ocenjene destinacije na splošno

1. Atene, Grčija

Hoteli s petimi zvezdicami: 11.8%

Michelinove vodnike restavracij: 0.6%

Nočno življenje s petimi zvezdicami: 33.6%

Kaj lahko počnete s petimi zvezdicami: 44.1%

Skupno prvo mesto je Athens, kjer je bilo 19.7 % hotelov, restavracij, nočnega življenja in aktivnosti v državi visoko ocenjenih.

Poleg tega, da so Atene najboljše mesto za stvari, so bile na drugem mestu tako po hotelih kot po nočnem življenju.

Grška prestolnica je eno najstarejših naseljenih mest na svetu, njena bogata zgodovina pa ji je zagotovila nekaj resnično osupljivih krajev za obisk – vključno s svetovno znano Akropolo, ki ima zgradbe, stare več kot 2,500 let.

2. Lizbona, Portugalska

Hoteli s petimi zvezdicami: 3.7%

Michelinove vodnike restavracij: 0.6%

Nočno življenje s petimi zvezdicami: 23.6%

Kaj lahko počnete s petimi zvezdicami: 40.0%

Drugo mesto je še ena evropska prestolnica, Lizbona. Lizbona je drugo največje število stvari s petimi zvezdicami za početi, saj 40 % njegovih znamenitosti prejme to priznanje od turistov.

Med njimi sta impozantni grad São Jorge, ki gleda na čudovite lizbonske pastelne ulice, in narodni muzej Azulejo.

Mesto je znano tudi po odlični hrani in je le kratko potovanje oddaljeno od številnih plaž na Atlantskem oceanu.

3. Firence, Italija

Hoteli s petimi zvezdicami: 6.5%

Michelinove vodnike restavracij: 1.2%

Nočno življenje s petimi zvezdicami: 14.5%

Kaj lahko počnete s petimi zvezdicami: 38.6%

Na tretjem mestu so Firence, v osrčju italijanske regije Toskana. Kot dom renesanse, Firence kapljajo v zgodovino, umetnost in arhitekturo. Čeprav na nobenem posameznem dejavniku ni dosegel posebno visoke ocene, je zaradi močne predstave na splošno dosegel tretje mesto.

Ljubitelji umetnosti in arhitekture bodo kot doma v Firencah, kjer se nahaja galerija Uffizi, ki gosti dela, kot sta Leonardo da Vinci in Michelangelo. Druge visoko ocenjene znamenitosti vključujejo Ponte Vecchio in vrtove Boboli.

Najvišje ocenjeno mesto za hotele

Los Angeles, Združene države Amerike – 16.9 % hotelov je ocenjeno s petimi zvezdicami

Udoben in sproščujoč prostor za polaganje glave ob koncu dolgega dneva ogledov je temelj vsakega dobrega dopusta, najvišje ocenjeno mesto v tem pogledu pa je Los Angeles v Kaliforniji.

Ne glede na to, ali želite bivati ​​v ikoničnih hollywoodskih hotelih preteklosti ali se pogovarjati z bogatimi in slavnimi današnjimi, vas LA nudi. 16.9 % hotelov v mestu obiskovalci ocenjujejo s petimi zvezdicami.

Najvišje ocenjeno mesto za restavracije

Bruselj, Belgija – 3.1 % restavracij je na seznamu Michelin Guide

Medtem ko so mesta, kot sta Pariz in New York, znana po svojih uspešnih kulinaričnih prizorih, je bil Bruselj tisti, ki je imel najvišji odstotek restavracij, ki so na seznamu Michelin, s 3.1 %.

Znotraj njih so trije objekti z dvema zvezdicama in 10 objektov z eno zvezdico. Mesto je tudi dom številnih kavarn in bistrojev, kjer so med lokalnimi specialitetami vaflji, čokolada, krompirček in pivo.

Najvišje ocenjeno mesto za nočno življenje

Rodos, Grčija – 37.2 % prizorišč nočnega življenja je ocenilo pet zvezdic

Kar se tiče pubov, barov in klubov, je destinacija z največjim razmerjem petzvezdičnih ustanov grški otok Rodos.

Rodos je zelo turistično usmerjena destinacija, z obilico možnosti, ko sonce zaide na njegovih peščenih plažah, pa naj bo to miren bar ob plaži ali živahnejši nočni klubi.

Najvišje ocenjeno mesto za stvari

Atene, Grčija – 44.1 % stvari, ki jih lahko počnete, je ocenjeno s petimi zvezdicami

Poleg tega, da je grška prestolnica Atene na splošno najvišje ocenjeno mesto, zaseda prvo mesto, ko gre za stvari, ki jih lahko počnete – 44.1 % njenih znamenitosti je ocenjenih s petimi zvezdicami.

Akropola dominira v mestu in je glavna atrakcija za večino obiskovalcev. Lokacija na vrhu hriba je dom starodavnih znamenitosti, kot sta tempelj Partenon, pa tudi muzej Akropole, v katerem so predmeti s tega mesta.

Za to objavo ni oznak.

O avtorju

Harry Johnson

Harry Johnson je bil urednik nalog za eTurboNews za več kot 20 let. Živi v Honoluluju na Havajih in je po rodu iz Evrope. Uživa v pisanju in poročanju o novicah.

Pustite komentar

Delite z ...