Najboljša in najslabša mesta za nakupovanje, dokler ne padeš

Nova študija Hey Discount je razkrila, katera mesta so morda najboljša in najslabša mesta na svetu za nakupovanje, pri čemer je Tokio okronan za najboljše, Dunaj pa za najslabše.

Študija je analizirala trgovine po vsem svetu na podlagi števila nakupovalnih središč, vrhunskih dizajnerskih butikov in modnih trgovin v nekaterih najbolj luksuznih mestih na svetu, da bi razkrila najboljša in najslabša mesta po svetu za odvisnike od nakupovanja.

Najboljša nakupovalna mesta na svetu

UvrstitevlokacijaŠt. nakupovalnih lokacijŠt. modnih trgovin v 1 miljiŠtevilo nakupovalnih središč v krogu 1 miljeŠtevilo butikov v 1 miljiŠt. vrhunskih dizajnerskih butikov/trgovcev na drobno v mestuNakupovalna ocena/10
10Boston173240138119165.58

• Tokio je lahko okronan za najboljše mesto za nakupovanje na svetu z oceno 9/10. Tokio je imel kar 1,970 nakupovalnih lokacij, kar je 749 več kot naslednja največja lokacija. Mesto ima tudi 240 modnih trgovin, nakupovalnih središč in butikov znotraj ene milje, zaradi česar je Tokio očiten zmagovalec za ljubitelje nakupovanja po vsem svetu.

• London se je uvrstil na drugo mesto, saj je pridobil drugo največje število nakupovalnih lokacij (1,221) in število butikov znotraj ene milje (102). Pariz se je uvrstil na tretje mesto zaradi števila nakupovalnih lokacij (1,116) in statusa dizajnerskega butičnega zatočišča s 102 vrhunskimi trgovci na drobno, kar je tretje najvišje med preučevanimi.

• Singapur in Hong Kong sta se uvrstila tudi med prvih pet. Singapur se je uvrstil na četrto mesto z 211 modnimi trgovinami v krogu ene milje in 132 nakupovalnimi centri v eni milji. Tesno za njim je sledil Hong Kong s 557 nakupovalnimi lokacijami in 127 vrhunskimi dizajnerskimi butiki v mestu.

10Kuala Lumpur198637510323.67

• Dunaj je bil razglašen za najslabše mesto za nakupovanje, z le dvema nakupovalnima središčema v krogu ene milje in nobenim butikom v krogu ene milje. Tesno za njim je sledil München s samo 144 nakupovalnimi lokacijami v mestu in šestimi butičnimi trgovinami v krogu ene milje.

• Na seznam sta se uvrstili tudi dve največji zabaviščni mesti ZDA. Las Vegas se je uvrstil na četrto mesto z le eno butično trgovino v krogu ene milje in le z enajstimi nakupovalnimi centri v eni milji. Miami se je prav tako uvrstil na sedmo mesto z le dvanajstimi butičnimi trgovinami v krogu ene milje in le s šestnajstimi nakupovalnimi centri v eni milji.

• København se je uvrstil na šesto mesto, s samo desetimi butičnimi trgovinami znotraj ene milje in le trinajstimi vrhunskimi oblikovalci/butiki v mestu. Amsterdam se je uvrstil na deveto mesto z nič butičnimi trgovinami znotraj ene milje in 23 vrhunskimi oblikovalci/butiki v mestu.

KAJ VZETI IZ TEGA ČLANKA:

• Študija je analizirala trgovine po vsem svetu na podlagi števila nakupovalnih centrov, butikov vrhunskih oblikovalcev in modnih trgovin v nekaterih najbolj luksuznih mestih na svetu, da bi razkrila najboljša in najslabša mesta po svetu za odvisnike od nakupovanja.
  • Pariz je bil uvrščen na tretje mesto zaradi števila nakupovalnih lokacij (1,116) in svojega statusa zatočišča dizajnerskih butikov, s 102 trgovcema višjega cenovnega razreda, kar je tretje najvišje mesto med proučevanimi.
  • Singapur se je uvrstil na četrto mesto z 211 modnimi trgovinami v krogu ene milje in 132 nakupovalnimi središči v krogu ene milje.